سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

97/5/5
12:0 ص

مزایای دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی همانند یک شمشیر دو لبه است. در حالی نوآوری و تکنولوژی می تواند برای ما مزایایی داشته باشد، از طرف دیگر معایب خاص خودش را نیز دارد. اکثریت با انواع تکنولوژی های به روزی که امروزه به وجود آمده است، آشنا می باشند و از آن استفاده می کنند ولی هستند افرادی که به هر دلیلی، از آن سواستفاده می کنند و در واقع باعث به نوعی معایب آن را برای دیگران به وجود می آورند.

یکی از تکنولوژی هایی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و می توان آن را در هر جایی مانند فروشگاه ها، ادارات و غیره مشاهده کرد، دوربین مدار بسته است. مزایای دوربین مداربسته کم نمی باشد. محبوبیت اصلی که این نوع وسیله توانسته بدست بیاورد، بیشتر به خاطر ایجاد امنیتی است که از راه دور برای مالکان و دیگر افراد برای نظارت بر ساختمان یا روند کاری فعالیت شرکت و کارخانه خود، به وجود آورده است. اما همانند بقیه ابزارهای تکنولوژی این وسیله، معایب خاص خود را نیز داشته باشد که در مقالات بعدی توضیح خواهیم داد.

البته نباید یک وسیله یا تکنولوژی را به خاطرمعایبی که دارد، رد کنیم. بلکه بیشتر اوقات معایب آن به دلیل سهل انگاری افراد است که گریبان گیر آن ها می شود. اگر شما به دنبال این می باشید که دوربین مدار بسته برای مکان خود نصب کنید اما بین دوراهی گیر کرده اید، توصیه می کنم که حتما ادامه این مقاله در خصوص مزایای دوربین مدار بسته توضیح داده ایم را بخوانید.

 

مزایای دوربین مداربسته

1. ثبت جنایت و اتفاقات

این یکی از بزرگترین و مهمترین مزایای دوربین مداربسته است. هنگامی که دوربین در مکانی نصب می شود، شما به راحتی می توانید متوجه تغییر رفتار افراد هنگامی که متوجه وجود دوربین می شوند، شوید. حتی اگر مخفیانه هم نصب کنید( که البته این کار کاملا غیر اخلاقی است) باز هم متوجه تغییر رفتار افراد می شوید، مگر اینکه فردی متوجه وجود دوربین نشود.

با نصب دوربین شما می توانید احتمال انجام وقوع جرم و اتفاق را کاهش دهید. برای اینکه هر فردی وقتی متوجه شود که تمامی رفتار او توسط دوربین ضبط می شود، سعی می کند که بتواند رفتار خوبی از خود نشان دهد و هیچ گونه کار مشکوکی انجام دهد. زیرا می داند هر عمل مشکوک می تواند باعث شک شخصی شود که پشت دوربین نشسته است.

اکثرا دوربین ها در منازل و در حیاط برای ثبت ورود افراد غریبه، در کارخانه برای ثبت فعالیت کارگران، در بانک ها، در فروشگاه برای بررسی رفتار مشتریان و تمامی مکان هایی که احتمال وقوع جرم مانند دزدی که بیشترین دلیل نصب دوربین است، می توان استفاده کرد.

 

2. نظارت بر سناریوها و فعالیت ها

هرجا که یک منبع برق وجود داشته باشد، کار کردن با دوربین مداربسته راحت است. این دوربین ها در شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. بعضی از آن ها اینقدر کوچک هستند که برای تصویربرداری مخفیانه وسری در مکان های فوق امنیتی استفاده می شوند. بسته به نیاز و مکانی که قصد استفاده از آن را دارید، دوربین های مختلفی را می توانید به کار ببرید.

این نکته را در نظر داشته باشید که دزدان امروزه خیلی از حرفه ای تر از گذشته می باشند و حتی با وجود دوربین هم می توانند فعالیت خود را انجام دهند. پس خیلی مهم است که دوربین مدار بسته خود را به گونه ای قرار دهید که هیچ نقطه کوری وجود نداشته باشد. نکته بعدی این است که نصب دوربین نباید حس ترس را به سایر افراد تلقین کند. آن ها نباید حس کنند که نصب چنین دوربین هایی مانع آزادی عملشان می شود و همیشه توسط یک نفر کنترل می شوند.

یکی از مزایای دوربین مداربسته، نصب آنها در سمینارها و بررسی فعالیت های افراد در مکان های مختلف است. توصیه می کنیم که قبل ازنصب حتما علت آن را به سایرین توضیح دهید تا باعث سوتفاهم نشود.

 

3. دریافت مدرک

دوربین های مداربسته مدرن نه تنها می توانند ویدئوهای با کیفیتی از راه دور را ضبط کنند، بلکه قابلیت ضبط صدا را هم دارند، که این نوع دوربین ها بیشتر در مراکز اداری و حساس استفاده می شود. عکس هایی که توسط این دوربین ها ضبط می شود، می تواند برای خوبی برای مواقعی که اتفاقی می افتد مانند دزدی جلوی بانک ها، مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از دیگر از مزیت دوربین مدار بسته مدرن، زمانی است که شما قصد ضبط صحنه ای را با جزئیات دارید و امکان نزدیک شما به آنجا نیست. برای همین می توانید از دوربین مدار بسته استفاده کنید.

 

4. تصمیم گیری درست

ضبط فیلم و عکس توسط دوربین های مدار بسته می تواند به شما در اتخاذ تصمیم گیری در خصوص اختلافات کمک کند. برای مثال شما صاحب فروشگاهی هستید که ناگهان یک قفسه به دلایل نامعلومی خراب می شود. شما در این هنگام مشتری که داخل فروشگاه است را مقصر می دانید ولی اگر دوربین داشته باشید به راحتی می توانید این صحنه را بررسی کنید تا علت دقیق اتفاق را متوجه شوید.

 

5. نگهداری سوابق

این هم یکی دیگر از مزایای دوربین مداربسته است. دوربین های مدار بسته دارای حافظه های زیادی می باشند که امکان نگه داری سوابق تا چندماه دارند و بعد از چندماه به طور خودکار نیز فیلم های خیلی قدیمی پاک می شوند و فیلم های جدید جای آن ها را می گیرند. این سوابق می تواند به شما در حل بعضی اتفاقاتی که در چند ماه گذشته افتاده است، کمک کند. همچنین شما می توانید قسمتی از فیلم را جدا کرده و در یک حافظه جدا نیز ذخیره نمایید.

 

برخی از معایب دوربین مدار بسته

معایب دوربین مداربسته چیست؟
معایب دوربین مداربسته عبارتی است که شما با شنیدن آن تعجب خواهید کرد. حتما از خودتان خواهید پرسید که آیا دوربین مداربسته معایبی هم دارد؟ در پاسخ باید گفت که بله. تکنولوژی همانطور که می تواند باعث پیشرفت شود، می تواند مشکلاتی را هم به وجود بیاورد. برای مثال، چند وقت چین از اتوبوس هایی برای حمل و نقل استفاده کرد که کل خیابان را در برمیگرفت و تمامی اتومبیل ها می توانستند از زیر آن عبور کنند. در نگاه اول این بهترین وسیله حمل و نقل بود و یک اختراع جدید در حوزه تکنولوژی به حساب می آمد اما بعدا به دلیل ترافیکی عجیبی که این وسیله ایجاد کرد!!!!! دولت چین مجبور به جمع آوری آن شد. یا دستگاه های موبایل که امروزه ازنظر تکنولوژی فوق العاده پیشرفت کرده اند اما به همان اندازه هم می توانند باعث دردسر افراد شوند مانند منفجر شدن بعضی از مدل های گوشی ها در دستان افراد!!!
البته بهتر بیان کنیم که بیشتر این معایب تکنولوژی به خاطر استفاده نادرست افراد به وجود می آید. معایب دوربین مداربسته هم به همین صورت است. اینکه این دوربین ها چه معایبی می توانند داشته باشند، در ادامه این مقاله چند مورد اصلی و اساس را نیز بیان خواهیم کرد. البته نباید بعضی از موارد در معایب دوربین مداربسته قرار داد، مثلا کارگری ممکن است هنگام نصب دوربین از بالای نردبان به زمین بیافتد. این معایب نیست، بلکه بی دقتی کارگر در رعایت نکردن اصول ایمنی محسوب می شود.
معایب دوربین مداربسته
1. حریم خصوصی را نقص می کند
اوایل، دوربین های مدار بسته را فقط در راهرو ها یا جلوی درب ها برای کنترل رفت و آمد افراد استفاده می گردید، ولی امروزه مخصوصا در کارخانجات یا دیگر مکان ها، مدیران درون اتاق ها نیز دوربین قرار داده اند. این مساله همیشه با اعتراض کارمندان روبرو بوده است زیرا مدعی هستند که حریم خصوصی آن ها نیز نقص شده است و از طرفی دیگر مدیر نیز بیان می کند این کار فقط برای نظارت بر اتفاقات است. همچنین متاسفانه در چند سال اخیر شاهد، شاهد این هستیم بعضی از افراد سودجو دوربین ها در مکان های مانند اتاق پرو که یک حریم کاملا خصوصی است، نصب می کنند و بعد از افراد نیز اخاذی می کنند. این مساله یکی از معایب دوربین مداربسته می باشد، البته راه های پیشگیری از آن ها بارها نیز بیان شده است.
2. هزینه زیادی دارد
دوربین ها قیمت های مختلفی دارند و بستگی به شما دارد که کدام نوع را بخواهید انتخاب کنید. ولی اگر به دنبال دوربین با کیفیت هستید و اینکه دستگاه آن بتواند تصاویر را با کیفیت ضبط کند و حافظه ذخیره سازی بالایی داشته باشد، بهترین گزینه خرید دوربین های مدرن است. این دوربین ها نسبت به بقیه، هزینه و قیمت بالایی دارند. علاوه براین، شما باید هزینه نصب را هم به آن اضافه کنید مگر اینکه خودتان بدانید چگونه باید آن را نصب کنید ولی اگر بخواهید که دستگاهتان شامل گارانتی شود، بهتر است که اجازه دهید که شرکت آن را نصب کند.
3. ممکن است که آسیب پذیر باشند
همانطور که شرکت های ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته همیشه در تلاش هستند تا اینکه بتوانند اطلاعات و دستگاه های خود را به روز نگه دارند، مجرمان هم نیز تلاش می کنند که اطلاعات خود را در خصوص انواع باگ های دوربین ها و راه های آسیب رساندن به کارکردشان را به روز کنند. یک نصاب و تکنسین باهوش، همیشه سعی می کنند اطلاعات خود را خصوص باگ ها و روش های نفوذ به آن را به روز نگه دارد، تا ضریب امنیت دوربین را افزایش دهد.
دزدان همیشه سعی می کنند با استفاده از روش که مبتنی بر تکنولوژی های به روز است، دوربین مداربسته را از کار بیندازند. در مکان هایی مانند ساختمان هایی که نگهبانی نداشته باشد، آن ها خیلی راحت دوربین را از کار می اندازند اما در مکان هایی مانند کارخانجات که یک نگهبان به طور دائم، از طریق دوربین مکان های مختلف را مورد بررسی قرار می دهد، از کارکردن دوربین می تواند باعث جلب توجه نگهبان شود. پس برای همین از روش های گوناگونی استفاده می کنند. همچنین اگر از دوربین های جعلی استفاده کنید، دزدان سریعا متوجه این مساله می شوند. این مساله یکی ازمعایب دوربین مداربسته است.
امروز بیشتر دزدان از یک هکر برای نفوذ به مراکزی که دوربین مداربسته دارند، در تیم خود استفاده می کنند. آن ها با نفوذ به شبکه امنیتی هرگونه ضبط تصویری را نیز از کار می اندازند. این مسائل باعث می شود که دوربین ها آسیب پذیر تلقی شوند.
4. جلوی دزدی را نمی گیرد
دوربین فقط ضبط تصاویر می کند و دارای سیستم های هشدار نمی باشند که در صورت بروز اتفاقی سریعا آن را به همه اعلام کنند. از این رو نمی تواند جلوی کار دزدان را بگیرد. این هم یکی دیگر ازمعایب دوربین مداربسته است.

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
تنظیم DNR ، محصولات آرایشی و بهداشتی ، نحوه صحیح استفاده از عطر و ادکلن ، راهنمای انتخاب ادکلن ، رایحه شرقی چیست ، سر درد بر اثر رایحه عطر ، سردرد بعد ادکلن ، تمام برندهای ، گرانترین ادکلن مردانه در ایران ، دسته بندی اصلی بویایی عطرها ، دنیای ادکلن ، عطر با بوی چرم ، عطر جذاب زنانه ، عطر خوب و ماندگار مردانه ، عطر شرقی ، عطر مجلسی مردانه ، عطر مردانه سن بالا ، عطر مناسب پوست ، عطر مناسب فصل سرد ، عطر مناسب نوجوان ، عطر و ادکلن زنانه ، عطر و ادکلن مردانه ، علت سردرد با بوی عطر ، جذابترین عطر مردانه ، جستجوی ادکلن ، تست روانشناسی عطر ، تشخیص برند اصلی عطر و ادکلن ، تشخیص دوام بوی عطر و ادکلن ، برندهای عطر و ادکلن ، بهترین ادکلن های مردانه دنیا ، پرطرفدارترین ادکلن زنانه ، خرید عطر و ادکلن ، خوشبوترین ادکلن زنانه سال ، درمان آلرژی به عطر ، ادکلن با خط بوی ، ادکلن چوبی ، ادکلن لاکچری مردانه ، ادکلن مردانه با پخش بوی بالا ، ادکلن مردانه با پخش بوی بسیار بالا ، ادکلن مردانه با خط بوی بالا ، ادکلن مردانه با قیمت ، ادکلن مردانه تلخ ، ادکلن مردانه خوشبو ، اسم انواع عطر ، انتخاب عطر مناسب ، انتخاب عطر مناسب برای آقایان ، انتخاب عطر مناسب برای خانمها ، انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل ها ، انواع رایحه های عطر ، انواع عطر مردانه ، بهترین عطر زنانه از نظر آقایان ، بهترین عطر مردانه 2018 ، بهترین عطر مردانه با پخش بوی عالی ، بهترین عطر مردانه برای زمستان ، بهترین عطرهای پاییزی ، بهترین عطرهای مردانه برای زمستان ، بهترین مارک ادکلن مردانه ، ماندگارترین بوی ادکلن ، بهترین مارک اسکوتر برقی ، انواع ماشین کنترلی ، انواع اسکوتر برقی ، آموزش استفاده از اسکوتر برقی ، آموزش اسکوتر برقی دوبله فارسی ، آموزش اسکوتر سواری ، اسباب بازی تبدیل شونده ، خرید ماشین کنترلی الکتریکی ارزان ، خرید کواد کوپتر ، خرید کوادکوپتر ، تبدیل ماشین به ربات ، بهترین اسکوتر برقی جهان ، بهترین برند اسکوتر برقی ، خرید اسکوتر برقی ، خرید ربات تبدیل شونده ، مارک های اسکوتر برقی ، ماشین کنترلی ارزان ، ماشین کنترلی حرفه ای ارزان ، روش استفاده از اسکوتر هوشمند ، راهنمای خرید اسکوتر ، قیمت ربات تبدیل شونده ، قیمت ماشین تبدیل شونده ، قیمت ماشین کنترلی اسباب بازی ، کواد کوپتر ارزان ، کواد کوپتر بدون دوربین ، کواد کوپتر تلو ، دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته AHD ، دوربین مدار بسته BOX ، دوربین مدار بسته Bullet ، دوربین مدار بسته CVI ، دوربین مدار بسته IP ، دوربین مدار بسته TVI ، دوربین مدار بسته اسپید دام ، دوربین مدار بسته چیست ، کاربرد دوربین مدار بسته ، قابلیت دوربین مدار بسته ، دوربین Bullet ، دوربین Dome ، دوربین به شکل پیچ ، دوربین بولت ، دوربین تحت شبکه ، دوربین جاسوسی ارزان ، دوربین مخفی کوچک ، دوربین مخفی کوچک ارزان ، انواع دوربین مدار بسته ، انواع دوربین مدار بسته مخفی ، DNR دوربین مدار بسته چیست ، DWDR در دوربین مدار بسته ، انواع سوکت شبکه ، آموزش نصب BNC ، اجزای دوربین مدار بسته ، انواع BNC ، انواع DNR ، دستگاه ضبط تصویر XVR ، دستگاه ضبط تصویر هیبرید ، تعمیرات دوربین مداربسته ، تستر کابل شبکه ، پشتیبانی دوربین مداربسته ، قطعات دوربین مداربسته ، رنگبندی سوکت شبکه ، سوئیچ دوربین مدار بسته ، سوئیچ دوربین مدار بسته ، سوکت BNC ، سوکت شبکه ، نصب دوربین تحت شبکه ، نصب سوکت شبکه ، دوربین مدار بسته دیجیتال ، دوربین مدار بسته صنعتی BOX ، دوربین مدار بسته ضد ضربه ، دوربین های جاسوسی ، دوربین وایرلس ، دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو ، دوربین وایرلس ، دوربین مدار بسته آنالوگ ، علت قطع شدن تصویر دوربین مدار بسته ، فروش و نصب دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مدار بسته مخفی دید در شب ، قابلیت 3dnr ، قابلیت DNR ، قابلیت HDR در دوربین مدار بسته ، 3dnr دوربین مدار بسته ، انواع کواد کوپتر ، کواد کوپتر ، کواد کوپتر syma ، کواد کوپتر دوربین دار ، کوادکوپتر tello ، کوادکوپتر حرفه ای ، کوادکوپتر سایما ، کوادکوپتر نیمه حرفه ای ، بهترین ادکلن مردانه 2018 عطر لاکچری ،
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ